Maseczka na twarz #homemade

Idąc śladem peelingu domowej roboty, którego moją autorską recepturę znajdziesz w odrębnym wpisie, postanowiłam zdradzić Wam mój pomysł na domową maseczkę z wykorzystaniem tego, co zazwyczaj mamy w domu.

To świetny pomysł do zaoszczędzenia miejsca w łazience i dobry krok w kierunku ekologicznego sposobu życia poprzez zakup zdecydowanie mniejszej ilości kosmetyków komercyjnych.


Dzięki takiemu sposobowi, możemy również być pewni składu i gotowego kosmetyku bezpiecznie użyć. Tym bardziej, gdy mamy cerę wrażliwą i podatną na uczulenia. Pomimo mojego wieku (to już niemal 30 lat), spotkane przeze mnie osoby wciąż dają mi dużo mniej lat - co oczywiście mnie bardzo cieszy. Staram się jednak już teraz dbać o nią z najwyższą starannością, zwłaszcza, gdy widzę efekty.

Ta maseczka jest doskonałym zastosowaniem przy zmianach trądzikowych. Rozjaśnia, działa przeciwzapalnie i zapobiega tak znienawidzonym przez nas zmarszczkom. Prostą miksturę przygotujecie dosłownie w kilka sekund, a jej ilość dostosować do swoich aktualnych potrzeb. To także świetna okazja, by przetestować ją i nie „zagracić” całej półki z kosmetykami.

Do wykonania maseczki domowej roboty będziecie potrzebować:

  • 1 łyżeczkę miodu

  • 1/2 łyżeczki zmielonej kurkumy

  • 1 łyżeczki jogurtu (prosto z lodówki)

Składniki po wymieszaniu ze sobą jako maseczkę nałóżcie na oczyszczoną skórę twarzy, a następnie pozostawcie ją przez około 15 - 20 minut (jeżeli Wasza skóra jest bardzo wrażliwa, wystarczy Wam 10 minut). Spokojnie, kolor ten nie zabarwi Ci twarzy na żółto-pomarańczowo. Nakładając ją, załóżcie jednak rękawiczki lub aplikujcie maseczkę pędzelkiem specjalnie przeznaczonym do tego celu (ślady kurkumy pozostaną na długo).

Ciekawa jestem, czy już kiedyś próbowaliście tej wielozadaniowej przyprawy, która, jak się okazuje jest wartościowa nie tylko przy jej spożyciu. Jeżeli chcecie poznać inne jej zastosowania, zapraszam Was tutaj. Opowiadam tam, jak od wewnątrz przygotować się na jesienno-zimowy czas właśnie przy jej użyciu.


Jeżeli uda się Wam ją wykonać – pochwalcie się jej efektem i zaobserwujcie @getataste na Instagramie.


#getataste #maseczkanatwarz #domowamaseczka #domowespa #maseczkazkurkumy #tradzik

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie