Zwyczajnie niezwyczajny poranek #zostańwdomu

Ja znajduję radość z pozoru w prostych gestach. Na pierwszy rzut oka banał? A dla kogoś uśmiech na cały dzień. Odczarujcie ze mną poniedziałkowe złe wibracje jednym z moich pomysłów - słodkimi naleśnikami #naleśniory

Staram się każdego dnia pozytywnie spędzić dzień, a najważniejsze jest przecież to, jak go rozpoczynamy! Wiem, że teraz mamy wyjątkowy czas – jesteśmy w swoich domach, wkrada nam się rutyna, a tego przecież nikt nie lubi.

Mimo wielu życiowych zakrętów i trudności, w życiu z każdej sytuacji wychodzę z uśmiechem i staram się myśleć pozytywnie. Przeraża mnie, gdy czytam w Internecie treści typu:

„Ciekawe ile będzie rozwodów po tej kwarantannie?”

„Nareszcie ojciec pozna swoje dzieci”

„Nie ma żłobków ani szkoły - ciekawe jak ta matka poradzi sobie z własnymi dziećmi”


Chyba nie na tym powinniśmy skupiać obecnie swoją energię i siły? Zamiast więc denerwować się na swoją drugą połówkę – mam dla Was pierwszą propozycję z cyklu #ZostańwDomu. Zrób Jej/Jemu małą niespodziankę w postaci naleśników, jako śniadania do łóżka. Ja przygotowałam je w kształcie serduszek i dodałam owoce. Jak mi wyszło?

Każdy czas spędza po swojemu. Jedni wyżywają się w kuchni, a drudzy uczą się składać origami. Jedno jest pewne – próbujmy i nie dajmy się zwariować. Mam jeszcze kilka kreatywnych pomysłów na ciekawe spędzanie czasu w domu. Zostańcie ze mną i zapiszcie się na newsletter aby otrzymywać powiadomienia o nowych postach.


Mój przepis na naleśniki, z którego korzystam od dawna:

  • 300 g mąki

  • 300 ml mleka roślinnego

  • 4 duże łyżki oleju kokosowego

  • 1 jajko (opcjonalnie)

  • szczypta soli

  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia

  • 0,5 łyżeczki sody oczyszczonej

Wszystko razem mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Smażymy na rumiano. Posypujemy cukrem pudrem i podajemy z ulubionym dżemem lub owocami. Smacznego! ☺️


Życzę Wam cudownego i kreatywnego tygodnia!

#positivevibes #goodmood #wiosna #mondaymotivation

7 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie