Poranny shot z kurkumy na pobudzający i zdrowy początek dnia

Chłodniejsze dni dają się coraz bardziej we znaki, a to oznacza, że musimy zadbać bardziej o siebie i swoją odporność. Pokażę Wam dzisiaj, jak zrobić "shota", po którym będziecie czuć się wspaniale i energicznie.

Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego zachęcam Was wszystkich do zrobienia go już dziś!


Składniki:

  • 2 łyżeczki kurkumy

  • pół cytryny

  • pół łyżeczki miodu

  • szczypta pieprzu

🥣 Sposób przygotowania:

To bajecznie proste - wszystkie składniki łączymy ze sobą w szklance i wypijamy na czczo 30 minut przed posiłkiem.

Dlaczego kurkuma?

Kurkuma to gatunek byliny z rodziny imbirowatych. Rośnie dziko w Indiach i jest uprawiana w krajach o klimacie tropikalnym. Najbardziej znana jest nam jako przyprawa wywodząca się z kuchni azjatyckiej. Kurkumina to także naturalny antybiotyk, działa przeciwzapalnie, łagodzi objawy depresji i różnego rodzaju bóle.

Wspaniałe właściwości kurkumy od lat ciekawią naukowców i jak do tej pory nie zanotowano na jej temat nic szkodliwego dla naszego zdrowia. Kurkumina odnajduje się też w dziedzinie dbania o piękno jako hit kosmetyczny na problemy skórne, zaczerwienienia, podrażnienia a nawet blizny.


Koniecznie spróbujcie dodać ją do domowych maseczek na twarz, szyję i dekolt lub włosy. Jednak radzę Wam uważać na Wasze dłonie i powierzchnie przedmiotów, w których jej użyjecie - zabarwienie od kurkumy utrzyma się przez jakiś czas i może być trudne do usunięcia.

Jak sami widzicie - warto uzbroić się w kuchni w ten zbawienny proszek, który sprawdzi się w tak wielu sytuacjach. Ja już nie wyobrażam sobie bez niego funkcjonowania w domu. Staram się wręcz wciąż wymyślać dla niej nowe zastosowania.


#kurkuma #kurkumina #kuchennerewolucje

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie